۱۰ راه عالی برای آماده شدن برای امتحان آیلتس در خانه

10 Great Ways to Learn English at Home for Free

بزرگترین تفاوتی که بین دانش آموزان با نمره ی ۸ یا ۹ (نمره ی ۹ در آیلتس بالاترین نمره محصوب می شود) وجود دارد و آن کسانی که نمره ی کمتری می گیرند این است که در خانه تمرین و مطالعه می کنند. منظور تمرین تست در خانه یا خواندن کتاب های IELTS در تخت خواب نیست. اگر اینطور باشده خسته کننده می شود و خستگی باعث ناامید شدن و در نهایت کنار کشیدن است. ایده های زیر متعلق به دانش آموزانی است که نه تنها برای مطالعه بلکه برای لذت بردن هم این ایده ها را انجام داده اند.

۱- تمرین متن ترانه

از گوش دادن به آهنگ های انگلیسی لذت می برید؟ نه تنها که به شما کلمات و اصطلاحات جدید را یاد می دهند بلکه در میزان استرس جملات، ارتباط بین کلمات و زیر و بمی صدا و همه ی جهات تلفظ که در امتحان صحبت کردن آیلتس می آید را به شما کمک می کند. تمرین متن ترانه نه تنها که باعث می شود که به آهنگتان گوش دهید، بلکه یک ارتباط خوب که نقطه صعف ها را پر می کند را فراهم می سازد. این کار باعث می شود که با یک روش جذاب به دستور زبان و لغت فکر کنید.

۲- خودتان را با کسانی که انگلیسی صحبت می کنند محاصره کنید

هیچ جایگزینی برای منظم صحبت کردن با کسی که زبان مادری اش انگلیسی است نیست. در شهر های زیادی انجمن های مهاجران وجود دارد که اغلب برای مراسمات اجتماعی یکدیگر را ملاقات و صحبت می کنند. برای پیدا کردن سایت های مهاجران در اینترنت جستجو کنید. اگر نتوانستید چیزی پیدا کنید وب سایت meetup یا internations امتحان کنید. meetup این اجازه را می دهد که با افرادی که علایق مشترکی دارند ملاقات کنید. اگر در منطقه ای زندگی می کنید که گوینده ای با زبان انگلیسی وجود ندارد می توانید از سرویس ها تبادل زبان مانند اسکایپ استفاده کنید. هزاران نفر در وجود دارند که مایلند که زبانتان را با شما تمرین کنند و بلعکس. تنها کاری که باید بکنید این است که دنبالشان بگردید.

۳- ببینید چه فیلم هایی در یوتیوب جذاب هستند

بعضی ها به یوتیوب اعتیاد دارند. و به طور منظم لیست ۱۰ تای برتر را بررسی می کنند و در چند تای آنها غرق می شوند. چرا شما این کار را نمی کنید؟ میدانستید که می توانید لیست جستجوی ۱۰ تای برتر به کشور های دیگر تغییر دهید؟ به آسانی آن را به یکی از کشور های انگلیسی زبان تغییر دهید و هر روز یک ویدئوی متفاوت ببینید. شنیدن حرف های کسانیکه به طور اصیل زبان بومیشان انگلیسی می باشد در معرض قرار گرفتن خوبی است. در امتحان گوش دادن آیلتس می تواند شخصی از هر یک از کشور های انگلیسی زبان باشد و همه آنها هر کدام یک لهجه ی متفاوت دارند، پس این یک فرصت خوب است که که گوش دادن را با آنها تمرین کنید. می توانید با گذاشتن چند نظر نوشتن خود را نیز تمرین کنید و با دیگر بازدید کننده ها در تعامل باشید. در نهایت اگر کلماتی وجود دارند که معنی آنرا نمی فهمید، دنبالشان بگردید و آنرا در دفتر لغتتان وارد کنید.

۴- به یک ستاره ی فیلم تبدیل شوید

همه ی ما از دیدن فیلم ها لذت میبریم، پس چرا از آنها برای تقویت انگلیسیمان استفاده نکنیم. فقط یک نگاه بی حال و گذار انداختن به آنها کافی نیست. شما باید برنامه ای را دانلود که کنید و بجای یکی از شخصیت ها نقش بازی کنید. می توانید این کار را به تنهایی یا با چند نفر دیگر انجام دهید. به صحبت کردنتان خیلی کمک خواهد کردن و در نهایت به سطح انگلیسیتان. سعی کنید اهمیت ویژه ای به استرس و زیر و بمی صدای بازیگران بدهید و از روی آنها تقلید کنید. با این کار چند لغت و اصطلاح جدید یاد میگیرید. دوباره، اگر متوجهشان نشدید، به دنبال معنی لغات و اصطلاحات بگردید و در دفترچه لغاتتان وارد کنید. در زمان خیلی کمی اعتماد به نفستان به طور فوق العاده ای افزایش خواهد یافت.

۵- علاقه ی خود را پیدا کنید

چه موضوعات و مباحثی برایتان جالب است؟ به چه چیزی خیلی علاقه دارید؟ به اندازه ی کافی برای نگاه کردن به نوشته های حوصله سر بر کتاب های آیلتس وقت گذاشته اید، پس به خودتان یک استراحت بدهید و بجای آن چیزی را مطالعه کنید که دوست دارید. ثابت شده است که دانش آموزانی که هر روز مقداری انگلیسی میخوانند یا می شنود خیلی سریع تر از کسانی که این کار را انجام نمی دهند پیشرفت می کنند. مبحثی را که برایتان جالب است را پیدا کنید و درباره آن گوش کنید یا بخوانید. در این روز ها به معنای واقعی کلمه میلیون ها بلاگ در اینترنت هستند. یکی از آنها را پیدا کنید که با علایقتان مرتبط است و مقاله هایش را بخوانید. همچنین می توانید نظر خود را بگذارید تا با دیگر نویسنده ها در تعامل باشید. همچنین می توانید پادکست هایی را پیدا کنید که در حیطه ی علایقان هستند. چرا به آنها در راه رفتن به سر کار یا وقت ناهار خودن گوش نمی دهید؟ تمرین های کوچک روزانه به کسی آسیبی نمی زند.

۶- یک وبلاگ راه بیندازید

در این روز ها راه انداختن یک وبلاگ به صورت کاملا رایگان با وردپرس کار خیلی آسانی است. این کار یک فرصت عالی را به شما می دهد تا نوشتن زبان انگلیسی خود را به تمام دنیا نشان دهید. کسانی که وبلاگ میخوانند اشتباهات کوچک دستور زبان را جدی نمی گیرند، بخصوص اگر که بدانند شما زبان مادریتان انگلیسی نیست. می توانید مقالات آیلتس بنویسید و از دیگر معلم ها و دانش آموز ها بخواهید که نظرشان را بدهند. انجمن ها و گروه های فیسبوکی زیادی وجود دارند به تمام مسائل آیلتس اختصاص داده شده اند، پس خجالت نکشید و اجتماعی شوید. در مدت زمان کمی شما انجمنی از مردم را دارید که همه همدیگر را به سمت هدف های مشترکشان یاری می رسانند. یک ایده ی خیلی بهتر هم این است که یک بلاگ درباره ی علایقتان بسازید. میلیون ها نفر در دنیا هر روزه این کار را انجام می دهند. می تواند درباره ی سرگرمی، شهرتان، تیم مورد علاقه فوتبال یا فقط درباره ی گربه شما باشد. مهم نیست که چقدر فکر می کنید که موضوع بی اهمیت است، یک نفر خواهد خواست که راجبش بخواند. شما حضاری جهانی را در اختیار دارد و بخاطر اینکه با نوشته هایتان به بعضی از آنها کمک یا سرگرمشان کردید خوشحال می شوند هر هر خطایی را که دارید را اصلاح کنند.

۷- از نظرات رایگان بهره ببرید

اگر در حال خواندن این وبلاگ هستید به احتمال با این توصیه آشنا هستید. با این حال می دانستید که منابع رایگان دیگری هم برای این کار وجود دارد؟ از بهترین سایت ها می توان به IELTS Simon و IELTS Liz اشاره کرد.

۸- به پادکست ها گوش دهید

پادکست ها یکی از بهترین راه هایی هستند که می توانید در حال راه رفتن انگلیسی یاد بگیرید. برنامه های زیادی مانند Sticher هستند که به شما اجازه می دهند به آنها در هر زمانی بر روی موبایلتان گوش بدهید.

۹- به Ted Talk ها گوش دهید

Ted Talk ها نه تنها آموزشی و جالب هستند، بلکه می توانید یکی از آنهایی که درباره ی مبحث های مشترک آیلتس هستند را مانند، تحصیلات، سلامت، تکنولوژی و محیط انتخاب کنید. به شما ایده های شما کمک می کنند و همچنین دایره ی لغاتتان را آفزایش می دهند.

۱۰- انگلیسی را در خانه بکار ببرید

بیشتر مردم حداقل یکی از اعضای خانواده شان یا همخوانه آنها در همان زمان مشغول یاد گیری انگلیسی هستند. چرا در روز ۳۰ دقیقه صحبت نمی کنید؟ مقدار کوچکی از تمرین به طور منظم خیلی موثر تر از با شتاب یاد گرفتن قبل از امتحانتان است. لزومی ندارد که راجب موضوعات حوصله سربر آیلتس باشد، فقط راجب چیز هایی که معمولا صحبت می کنید بگویید، اما به انگلیسی.


https://www.ieltsadvantage.com/2015/03/03/learn-english-ielts-home-free/

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.