چگونه در ۲۰ دقیقه مقاله بنویسیم

how to write an article in 20 minutes

این روزها همه با کمبود وقت مواجه هستند و دوست دارند که در یک زمان کم مقاله ای خوب را در وبلاگ یا وب سایتشان منتشر کنند و محتوای سایتشان رو ارتقا دهند. بازاریابی اینترنتی از محتوا قدرت گرفته است، و محتوا پادشاه است. تولید کنندگان محتوا یک برنامه ی زمانی برای پست گذاشتن و گرداندن تجارتشان دارند و دوست ندارند که ساعت ها از وقتشان را صرف انتشار یک تک پست یا یک مقاله ی ۲۰۰۰ کلمه ای کنند. در ادامه ۷ نکته جهت نوشتن سریع مقاله بدون فدا کردن کیفیت آمده است، توجه داشته باشید که نوشتن سریع به معنی ناکامی در نوشتن خوب نیست.

سخن مترجم: این مقاله از یکی از وب سایت های معتبر تولید محتوا ترجمه شده است. بعضی از نکات زیر در مقاله های علمی کاربرد زیادی ندارند ولی می توان از آنها در نوشتن مقالات خود بهره بگیرید. توجه داشته باشید نکات زیر برای نوشتن یک مقاله در بیست دقیقه است نه اینکه نوشتن یک مقاله ی عالی در بیست دقیقه، نکات زیر می تواند برای کسانی که به تازگی شروع به مقاله نویسی کرده اند بسیار مفید و کاربردی باشد.

۱- لیستی از ایده های خود نگه دارید

وقتی که ایده ی یک پست به شما القا می شود، سریعا آن را در دفتر یادداشت یا یک فایل وُرد بنویسید. برای بسیاری از وبلاگ نویسان و تولید کنندگان محتوا، پیدا کردن موضوعی برای نوشتن نیمی از وقت آنها را میگیرد. نگه داشتن یک لیست از ایده های خود به شما این اجازه را می دهد که هر وقت برای نوشتن آماده بودید سریعا شروع به نوشتن مطلب جدید کنید.

۲- بگذارید که ایده هایتان برای مدتی بخوابند.

اگر شما خودتان را مجبور می کنید که برای ایده های درخشانتان در مدتی کم اطلاعات کمکی بیاورید باید بگوییم که این امر سال ها به طول می انجامد. بگذارید که موضوع برای مدتی بماند، اگرچه، می توانید در این مدت هر وقت ایده ی جدیدی به ذهنتان رسید آنرا اضافه کنید – و هر وقت که آماده بودید بنویسید، اینگونه شما از پیش تمامی اطلاعات کمکی ای که لازم خواهید داشت را در اختیار دارید.

۳- قبل از شروع ویرایش کنید

هر ایده ای که با موضوع اصلی مقاله ی شما مرتبط نیست را دور بریزید. به یاد داشته باشید که ما داریم راجب نوشتن مقاله در ۲۰ دقیقه صحبت میکنیم نه نوشتن یک مقاله ی عالی در ۲۰ دقیقه. شما همیشه می توانید از ایده هایی که استفاده نکرده اید در پست های بعدیتان بهره ببرید.

۴- از نکات شماره گذاری شده استفاده کنید

نکات مهم، یا نکات شماره گذاری شده مانند “۲۰ مرحله تا نوشتن یک مقاله خوب از دیدگاه مجله خودکار” می تواند نوشتن یک مقاله را از لحاظ سازمان دهی بسیار آسان تر کند بخاطر اینکه دیگر مجبور نیستید گذر یک ایده به یک ایده ی دیگر را بسنجید. یک از مزایای جانبی نکات شماره گذاری شده این است که خواننده ها لیست ها را دوست دارند، چون دنبال کردن آنها برای چشم آسان تر است.

۵- کوتاه نگهش دارید

اگر میخواهید که یک مقاله را زیر ۲۰ دقیقه تمام کنید، سعی کنید که آنرا زیر ۵۰۰ کلمه نگه دارید. احساس نکنید که در کیفیت تولید محتوا در حال کم کاری هستید. اگرچه این مقاله فقط در حدود ۵۰۰ کلمه می باشد اما از اطلاعات پر شده است. کاری کنید که هر کلمه ارزشش را داشته باشد، اینگونه خواهید دید که بدون اینکه کیفیت کاهش یابد در زمان صرفه جویی می کنید.

۶- بعدا باز گردید

اگر فکر می کنید که گیر کرده اید، کلمات را مجبور نکنید که به ذهنتان خطور کنند. مقاله را ذخیره کنید و برای مدتی روی مطلب دیگری کار کنید. اگر چیزی به شما الهام شد، فایل را دوباره باز کنید. شما حتی می توانید از یک پست وبلاگ به پست دیگری عوض کنید، و هر چند دقیقه را برای هر ایده ی خوبی که ذهنتان می رسد را صرف کنید. این کار به شدت در صرفه جویی در زمان به شما کمک می کند.

۷- هیچ وقت یک ایده ی خوب را ذخیره نکنید

این کار وسوسه انگیز است، وقتی که به لیستی از ایده هایتان نگاه می کنید، و می خواهید که بهترین هایشان را برای بعدا نگه دارید چون که فکر می کنید نوشتنشان برایتان راحت تر خواهد شد. شما که نمی خواهید بعدا زمان ذخیره کنید، می خواهید که همین الان زمان ذخیره کنید. مقاله هایی را انجام دهید که به آسانی به ذهنتان می آیند و نهایت استفاده را از آن زمان ببرید.

این مراحل ساده را دنبال کنید و خواهید دید که در کسری از ثانیه در حال نوشتن مقاله تان خواهید بود.

How to Write an Article in 20 Minutes – FA

How to Write an Article in 20 Minutes

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.